Web Sitesi Yerelleştirme

Web sitesi ve yazılım yerelleştirme projeleriniz için Linguma, bilişim alanında uzman kadrosu ile çeviri siparişlerinizi 7/24 bekliyor!

Globalleşen dünyada, internetin kullanımı artık kaçınılmaz bir ihtiyaç. Kurumların dışa dönük ön yüzü olan web siteleri ise geleneksel mecraların önüne geçtiği için artık sınırlarının belirlenemediği bir iletişim kanalıdır. Bu iletişim kanalını en verimli şekilde kullanabilmeniz için hedef kitlenizi Yurt içine ek olarak Yurt dışında da belirlemeniz durumunda Linguma, web sitenizin statik ve dinamik bazlı içeriklerini, ilgili dilin bağlı olduğu kültürün dinamiklerine göre yorumlayarak çevirir. Linguma, Web sitenizin farklı dillerde en etkin çevirilerini sağlayarak yaygın tanıtımınızın sağlanmasına çeviri yoluyla katkıda bulunur.

Web sitesi çeviri projesi esasında bir metni başka bir dile çevirmenin ötesindedir. Yerelleştirme projesi, çeviri yapılan metnin hedef dildeki ülkenin/kültürün özelliklerine göre uyarlanmasıdır. Bu bilinçle hareket eden uzman çevirmen kadromuz; web sitesi yerelleştirme projelerinde aşağıdaki adımları izlemektedir.

  • Çeviri yaptırmak istediğiniz kaynak ve hedef dilin bağlı bulunduğu ülkenin Pazar dinamikleri incelenir.
  • Ürününüzün detayları bu boyutta incelenerek adaptasyon ihtiyacı belirlenir.
  • Çevirilecek metinler listelenir, çevirilir ve kalite kontrol sürecinden geçirilir.
  • Web sitenizde yer alması amacıyla size teslim edilir.

Web sitesi çevirisi yaptırmak için site içeriğinin tamamını bir Word yada Excel dosyasını kopyalayarak sitenizin adı ile birlikte sipariş verebilirsiniz. Ya da projeniz ile ilgili bizimle iletişime geçmek isterseniz sizinle birlikte çalışmaktan memnun oluruz. info@linguma.com adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Desktop/Web/Mobil/ Oyun/Sosyal Medya İçeriklerinin Lokalizasyonu

Web sitenizin yerelleştirmesine ek olarak;

  • Masaüstü Yazılım Ürünleri
  • Mobil Uygulamalar
  • Web/mobil oyunları
  • Sosyal medya içeriklerinin çevirilmesi ticaretlerini uluslararası alanda geliştirmek isteyen firmaların yeni müşteriler edinmek için kullandıkları yöntemlerden birisidir. İletişim çağında globalleşen dünyada yazılı içeriklerinizin çevrilmesi en önemli ihtiyaçlardandır. Yabancı pazarlardaki müşteriler ile iletişim problemlerinizi ortadan kaldırmak için web sitenizin başta olmak üzere diğer yazılım ürünlerinizin çevrimi ile ilgili Linguma olarak hizmetinizdeyiz. Web sitesi yerelleştirme uluslararası pazarlarda dil engellerini ve kültürel sınırları ortadan kaldırır. Web sitenizin çok dilli olması global bir oyuncu olduğunuzun göstergesidir.

Web sitesi çevirilerimiz yerel kültürü ve hedef müşteri kitlesini tanıyan ana dili hedef dil olan tercümanlarımız tarafından yapılmaktadır.

Ve bunların hepsini 7/24 ofisinizin eviniz rahatlığında online olarak yapabileceğinizi hatırlatmakta fayda var. Hemen Web Sitenizi yerelleştirmek ve Yurt dışı pazarlara açılmak için tıklayınız.

Dinamik İçerik Yönetimi

Sürekli yenilenen içeriklerinizin insani odaklı çeviri yapılmasını ihtiyaç duyduğunuz alanlarda size özel projelerle hizmet vermekteyiz. Web/yazılım projelerinizdeki sürekli değişen içeriklerinizin insani odaklı veya makine odaklı çevirililerinin tam entegre biçimde – Web Service veya API yöntemiyle sizin ihtiyacınıza uygun projeler üretmekteyiz. Bu konuda detaylı bilgi almak için lütfen bize ulaşın.